Skip to main content

راهکارهای صنعت محور

هوش مصنوعی در صنعت تولید

هوشمندسازی خط تولید و کارخانه ها جهت سفارشی سازی متناسب با نیازهای مشتریان، بهبود کیفیت تولیدات، پاسخگویی سریع تر به تقاضاهای بازار و بهینه سازی های آنی

هوش مصنوعی در صنعت تولید

راهکارهای داده محور

هوشمندسازی تولید

اشتباهات و عدم انطباق در تولید انبوه، امری غیر قابل اجتناب است. بر این اساس، عدم بکارگیری فناوری هوش مصنوعی، موجب می شود تا شرکت ها بخش زیادی از زمان خود را صرف شناسایی مشکلات از طریق جستجو در میان حجم انبوهی از داده ها نمایند.

شرکت دانش بنیان فن آوران گیتی افروز با توسعه راهکارهای هوش مصنوعی در صنعت تولید، امکان گردآوری حجم زیادی داده از منابع مختلف همچون سنسورها، ماشین آلات، خطوط تولید، سیستم های اجرایی تولید، سیستم های برنامه ریزی منابع سازمانی و سایر سیستم های مرتبط با زنجیره تامین و بازخورد مشتریان را فراهم می نمایند. تجزیه و تحلیل این داده ها علاوه بر کسب مزیت رقابتی، فرصت ارائه خدمات و محصولات جدید را مهیا می نماید.

قابلیت های هوش مصنوعی در صنعت تولید

توسعه و پیاده سازی راهکارهای جامع و یکپارچه مبتنی بر هوش مصنوعی در صنعت تولید جهت بهبود عملکرد، بهینه سازی مصرف انرژی، افزایش سرعت و امنیت واحدهای تولیدی و صنعتی

مدیریت تغییرات قیمت

پیش بینی هزینه های مواد خام بر اساس داده های تاریخی و روندهای بازار و انتخاب تامین کنندگان مناسب

اتوماسیون فرآیندها

اتوماسیون فرآیند کاوی مبتنی بر هوش مصنوعی جهت شناسایی، حذف گلوگاه ها و تسهیل فرآیندهای تولید

ربات های صنعتی

توسعه ظرفیت تولید بواسطه اتوماسیون تصمیم گیری و امور تکراری توسط ربات های هوشمند

اینترنت اشیا

تلفیق فناوری هوش مصنوعی و اینترنت اشیا جهت کنترل لحظه ای تجهیزات، محیط، پرسنل و انرژی

مورد کاربرد

تسهیل طرح ریزی کارخانجات و واحدهای صنعتی

تعیین طرح بهینه استقرار، یک ضرورت برای کاهش هزینه های کارخانجات و کارگاه ها می باشد. با این حال، طراحی بر اساس متدهای قدیمی به دلیل وجود متغیرهای فراوان بسیار پیچیده بوده و امکان پیاده سازی موثرترین عملکرد فراهم نخواهد بود. فناوری هوش مصنوعی، امکان طرح ریزی انعطاف پذیر بر اساس دوره عمر محصولات و بهبود خروجی های مدنظر کارخانه را فراهم می نماید. از طرفی با استفاده از این فناوری، بازرسی های آنی ترافیک و کاهش وقفه ها امکان پذیر است.

هوش مصنوعی در صنعت تولید
هوش مصنوعی در صنعت تولید
مورد کاربرد

پیش بینی های نگهداری تجهیزات

پیش بینی های مربوط به نگهداری و تعمیر، وضعیت ماشین آلات تولیدی را رصد نموده و زمان اجرای عملیات نگهداری قبل از ایجاد هرگونه مشکل را تخمین میزند. تحلیل های پیش بینی کننده مبتنی بر هوش مصنوعی، زمان های وقفه و هزینه های مربوط به نگهداری که در اغلب موارد به صورت غیرضروری ایجاد می شوند، را کاهش می دهند. فناوری هوش مصنوعی با تلفیق داده های فراوان بدست آمده از سنسورهای تجهیزات (حرارت، ارتعاش، صدا و غیره)، بینایی ماشین و سایر داده های بدست آمده، صرفه جویی های چشمگیری را رقم می زنند.

کنترل کیفیت هوشمند

هوشمند سازی کنترل کیفیت یکی از برجسته ترین کاربردهای هوش مصنوعی در صنعت تولید است. مدل های مرجع جهت تعیین خروجی ایده آل ایجاد می شوند که موجب سرعت بخشی به بازرسی تولیدات، همزمان با حفظ مستمر سطح بالای دقت می گردند. در صورت هرگونه انحراف از استاندارد که نیازمند بررسی متخصصان مربوطه باشد، طبقه بندی خودکار عدم انطباق ها صورت گرفته و هشدارهای لحظه ای در سامانه کنترل قابل رویت خواهد بود.

  • مدیریت زنجیره تامین
  • تشخیص عیوب
  • بهبود عملکرد
  • بهینه سازی تولید
  • مدیریت ریسک
  • مدیریت موجودی
هوش مصنوعی در صنعت تولید

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد راهکارهای هوش مصنوعی در صنعت تولید با ما در ارتباط باشید.

تماس با ما
Close Menu