Skip to main content

راهکارهای صنعت محور

هوش مصنوعی در زنجیره تامین

بهبود مدیریت موجودی، تولید هوشمند، سیستم های لجستیک پویا و کنترل آنی مرسوله ها از طریق بکارگیری فناوری های نوین همچون هوش مصنوعی در زنجیره تامین

هوش مصنوعی در زنجیره تامین

راهکارهای داده محور

یکپارچه سازی زنجیره تامین

با وجود عدم قطعیت فراوان، ریسک بالای عرضه و رقابت در حال افزایش، موفقیت زنجیره تامین بستگی به توانایی سازمان در یکپارچه سازی و هماهنگی کلیه منابع و عوامل در سراسر زنجیره تامین دارد. از این رو، امروزه بسیاری از سازمان ها به دنبال غنی سازی منابع اطلاعاتی خود و اشتراک گذاری آنی اطلاعات با شرکای زنجیره تامین هستند.

در همین راستا شرکت دانش بنیان فن آوران گیتی افروز، گام هایی در راستای کمک به سازمان ها جهت بهره برداری کامل از ظرفیت های فناوری هوش مصنوعی در زنجیره تامین برداشته است. راهکارهای بهینه و دقیق مبتنی بر هوش مصنوعی موجب مدیریت بهتر اطلاعات و حل مشکلات موجود در حوزه تصمیم گیری برای کسب و کارها می شود که در روش سنتی، پیچیدگی و هزینه بسیار بالایی را تحمیل مینماید.

بهره مندی از قابلیت های هوش مصنوعی در زنجیره تامین

مدیریت اثربخش عملیات و برنامه ها، دستیابی به شفاف سازی در سراسر زنجیره و آنالیز حجم انبوهی از داده ها از طریق بکارگیری فناوری های هوش مصنوعی در زنجیره تامین، لجستیک و حمل و نقل همچون یادگیری عمیق، یادگیری ماشین و پردازش زبان طبیعی

رباتیک

بکارگیری رباتیک جهت رهگیری، مکان یابی، جابجایی موجودی در انبار و تصمیم گیری های هوشمند

وسایل نقلیه خودران

کاهش ریسک تصادفات جاده ای و افزایش بهره وری ناشی از بکارگیری وسایل نقلیه و کامیون های خودران

چت بات ها

بهبود خدمات مشتریان، عدم نیاز به آموزش پرسنل خدمات مشتری و افزایش رضایتمندی مشتریان

بیگ دیتا

پیش بینی و بهینه سازی عملکرد آتی، بهینه سازی مسیر، شفاف سازی، آنالیز داده های لجستیک و تعیین مغایرت

مورد کاربرد

اتوماسیون انبار

عدم ذخیره سازی درست اقلام در انبار موجب دشواری دسترسی، طولانی شدن زمان آماده سازی سفارشات و نارضایتی مشتریان می گردد. اتوماسیون انبارداری مبتنی بر الگوریتم های هوش مصنوعی با یادگیری از داده ها همچون داده های مرتبط با خریدها و تامین کنندگان، پیشنهادات دقیقی در مورد تامین موجودی انبار ارائه می نمایند. از طرفی پردازش سریع حجم انبوه داده ها، امکان دسترسی مدیران انبار به اطلاعات لحظه ای در مورد بخش ها، تجهیزات و محصولات مختلف ذخیره شده را فراهم می نماید.

هوش مصنوعی در زنجیره تامین
هوش مصنوعی در زنجیره تامین
مورد کاربرد

پهبادها در انبارداری

پهبادها (Drones) از دیگر فناوری های نوین بوده که یکی از کاربردهای شاخص آنها کمک به اتوماسیون عملیات انبارداری می باشد. پهبادها اطلاعات را از بارکدها و برچسب های RFID در انبارها اسکن و دریافت نموده و آنها را با نرم افزار انبارداری هوشمند تطبیق میدهند. علاوه بر اسکن، پهبادها قادر به حمل کالاها و کمک به جابه جایی سریع تر آنها هستند. استفاده از پهبادها جهت برداشتن اقلام از قفسه ها، ریسک سقوط پرسنل از ارتفاع را کاهش میدهد.

خلق ارزش در مدیریت زنجیره تامین

شرکت دانش بنیان فن آوران گیتی افروز با توسعه راهکارهای هوش مصنوعی در زنجیره تامین امکان تعامل و یکپارچه سازی در بخش های مختلف همچون تولید، لجستیک و بازاریابی را فراهم مینماید. برخی از نمونه های موردی عبارتند از:

 • مدیریت موجودی
 • ارتباط با مشتریان
 • مدیریت ریسک
 • مدیریت فرآیندها
 • مدیریت خرید و عرضه
 • برداشت سفارشات
 • پیش بینی تقاضا
 • تبلیغات و قیمت گذاری
 • ارسال مرسوله ها
 • خرده فروشی هوشمند
 • تولید هوشمند
 • مدیریت حمل و نقل
هوش مصنوعی در زنجیره تامین

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد راهکارهای هوش مصنوعی در زنجیره تامین با ما در ارتباط باشید.

تماس با ما
Close Menu